Sunt conectati:

Sunt Conectati: 1
Oaspeti: 1
Utilizatori: 0

Principala » 2010 » Septembrie » 18 » Steaua, învinsă cu 4-1 de Liverpool pe Anfield
Powered by uCoz
Adauga in marcare sociala
12:40
Steaua, învinsă cu 4-1 de Liverpool pe Anfield

Steaua a pierdut primul meci din grupa K a Ligii Europa în faţa englezilor de la Liverpool, scor 4-1.

Steaua a debutat cu o înfrângere îm grupele Ligii Europa. "Roş-albaştri" au pierdut pe Anfield cu 4-1, deşi au prestat un joc curajos.

Englezii au început în forţă deschizând scorul după numai 20 de secunde de la startul meciului prin Joe Cole, care a profitat de o greşeală impardonabilă a lui Abrudan.

Căpitanul Stelei, Cristi Tănase, a adus egalarea în minutul 31, cu o scăriţă de senzaţie peste Reina, în urma unei faze create de Geraldo Alves, cel mai bun stelist al meciului, şi Bogdan Stancu.

Liverpool a trecut în avantaj în minutul 55 după ce Ngog a marcat dintr-un penalty acordat uşor la un duel între Kapetanos şi Kyrgiakos.

Lucas Leiva marchează în minutul 81 pentru 3-1, cu un şut năprasnic de la 25 de metri, care l-a surprins pe picior greşit pe Tătăruşanu.

Ngog reuşeşte dubla în minutul 90 şi închide tabela la 4-1.

Pentru Steaua urmează, peste două săptămâni meciul cu napoli, din Ghencea.

LIVERPOOL - STEAUA 4-1  (Joe Cole 1, Ngog 55, 90, Leiva 81/ Cristi Tănase 13) (Rep. 1)

Link

SYPER-TOP раскрутка раскрутка сайтов. eTopSites.Ro - Clasamente si statistici pentru site-urile din toata lumea!